KOMBİNASYONLAR
KAMPANYALAR
Protein Tozu Nedir ve Nasıl Üretilir?

Protein Tozu Nedir ve Nasıl Üretilir?

Protein Tozu Nedir ve Nasıl Üretilir?

İnsan için en önemli enzimlerden birisi olan protein temel gıda maddelerinin hemen hemen hepsinde belirli bir oranda vardır. Özellikle kas yapısının güçlenmesini sağlamak için protein tüketimine ihtiyaç vardır. Vücudun protein almaması demek, kas sisteminin zayıflaması ve çökmesi demektir. Bu nedenle sporcular, protein tozu kullanıma önem verir. Mevcut kas yapısını korumak ve kas oluşumunu desteklemek amaçlarıyla kullanılan protein tozu da, temel gıda maddelerinden elde edilen tamamen doğal takviye ürünüdür.

 

 

Neden protein tozuna gerek duyulur?

Temel gıda maddelerinden alınabilen proteini bir de protein tozu tüketerek almanın mantıklı bir açıklaması var mıdır? Bir kişinin günlük protein ihtiyacını temel gıdalar tüketerek karşılaması elbette ki mümkündür. Ancak sporla ilgilenen ve fitness çalışan kişiler için ekstra protein almalıdır. Bir spor dalı veya branşıyla ilgilenen kişinin antrenman sırasında kaybettiği enerji ve deforme olan kasların kendisini yenilemesi gerekir. Bunun için de ekstradan protein desteğine ihtiyaç duyar. Bu ihtiyacı karşılamak adına imal edilen protein tozları, sütten ve peynir altı suyundan doğal olarak üretilir.

 

 

Whey protein ne demek?

Temel gıda maddelerinin birçoğunda protein vardır. Ancak protein tozu olarak satılan ürünlerin sütten üretilmesinin önemli bir nedeni vardır. Whey denilen ve süt ürünlerinden imal edilen protein çabuk sindirilen ve içeriğindeki amino asitlerle toparlanmayı hızlandıran özellikler sahiptir. Hatta ürünün amacını ve hedefini gerçekleştirmesi için protein tozu emilimini artırıcı doğal maddeler de ürün içerisine katılır. Böylece, alınan protein tozunun çok daha çabuk bir şekilde sindirilmesi ve kasları onarması sağlanır.

 

 

Whey proteini üretim sürecine dair bilgiler,

Whey ve kazein denilen protein farklı bir çeşidini ifade eden ürünlerin ana maddesi süttür. Yani insanın ilk doğduğunda tanıştığı doğal ve sağlıklı besindir. İneklerden sağılan sütlerin fabrikadaki kontrolleri yapıldıktan sonra bazı işleme tabi tutulur. Bu işlemden hem peynir üretimi hem de protein tozu meydana çıkar. Rennet denilen ayrıştırıcı maddelerin süte eklenmesiyle ayrışma başlar. Katılaşan kısım, peynir olarak sofralara gelir. Sıvı kısım ise, whey proteindir. Kurutulur ve toz haline getirilir. Sporcuların faydasına sunulur.

 

 
Sporland .com.tr
%100 güvenilir
Etiket bilgilerinin %100 doğru olduğunu
taahhüt ederiz.
En yüksek kalite
Ham maddelerimizi Avrupa’daki en büyük sporcu besinleri üreticilerinden temin ediyoruz.
Koşulsuz iade
Satın almış olduğunuz ürünlerimizi 14 gün koşulsuz iade edebilirsiniz.
Ürün desteği
Aldığın ürünler ile ilgili bize kolayca ulaşabilir ve merak ettiklerinizi uzman ekibimize sorabilirsiniz.