KOMBİNASYONLAR
KAMPANYALAR
Kompleks Protein Tozu Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Kompleks Protein Tozu Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Spor yapan kişilerin normal birine göre protein ihtiyacı daha fazladır. Protein ihtiyacının ise gündelik tüketilen besinlerle karşılanması oldukça zordur. Bu nedenle kas yapmak ve kaslarını korumak isteyenlerin tercih ettiği protein tozları destekleyici bir üründür. Kompleks protein tozu da sporla ilgilenen kişiler için geliştirilen ürünler arasında yer alır. İçeriğinde birden fazla protein türü olduğu için kompleks olarak isimlendirilir.
 
Kompleks protein içeriğinde neler var?
Kompleks protein tozu ürününün içeriğinde kalitesini artıran önemli birleşenler vardır. Bunlardan birisi, yumurtadır. Yüksek kaliteli proteinler arasında sayılan protein sayesinde kas gelişimi desteklenir. Ayrıca, peynir altı suyundan imal edilen ve hızlı sindirilen whey protein içerir. Yine zengin aminoasit değerlerine sahip soyadan elde edilen proteinle, sütten elde edilen kazein protein tozu karışımları kompleks protein tozunu oluşturur.
 
Neden birden fazla karışım söz konusudur?
Her protein tozu farklı bir ihtiyacın karşılanmasına yönelik üretilir. Kompleks ürünler de değişik ihtiyaçlara cevap sunmak için imal edilen ürünler arasındadır. İçeriğindeki protein türleri bazıları çabuk sindirilen bazıları da daha geç sindirilen özelliklere sahiptir. Dolayısıyla, kompleks protein tozu tüketen birisi gün boyunca protein ihtiyacını destekler. Mesela, whey protein tozu hemen sindirilen ve kana karışan özelliğe sahiptir. Ancak kazein ve yumurtadan elde edilen protein tozu daha geç sindirilir.
 
Kompleks protein tozu nasıl kullanılır?
Yaklaşık sekiz saat boyunca protein ihtiyacını destekleyen kompleks protein kasların gelişimini, vücut direncinin artmasını ve vücut enerjisinin korunmasını sağlar. Bu nedenle, gün içerisinde fazla hareket eden veya herhangi bir spor branşıyla ilgilenen kişiler tarafından kullanılır. Yemek yeme hissiyatını azalttığından dolayı kilo problemi olanlar için de destekleyici bir üründür. Ürünün kullanımıyla ilgili değişik yöntemler vardır.
 
İlk olarak sabah kahvaltısında tüketilebilecek bir üründür. Gece boyunca enerjisi azalan ve acıkan vücudun ihtiyaç duyduğu proteinler kompleks protein tozu ile giderilebilir. Sabah alınan kompleks proteinin etkisi sekiz saat kadar sürebilir. İkinci olarak ise, hem spordan önce hem de sonra tüketilebilir. Burada dikkat edilmesi gereken hususun spordan birkaç saat önce tüketmenin daha faydalı olmasıdır. Böylece, geç sindirilen proteinlerin spor esnasında sindirilmesi ve kas yıpranmasının önüne geçmesi sağlanır.
 
Sporu bitirdikten sonra ise kasların yeniden yapılanması ve hacimlerinin artması için kompleks protein ikinci kez kullanılabilir. Böylece akşamdan sabaha kadar vücut tarafından ihtiyaç duyulan kaliteli proteinler sindirilir ve kana karışır. Bu da, kasların gece boyu beslenmesini sağlayabilir.
Sporland .com.tr
%100 güvenilir
Etiket bilgilerinin %100 doğru olduğunu
taahhüt ederiz.
En yüksek kalite
Ham maddelerimizi Avrupa’daki en büyük sporcu besinleri üreticilerinden temin ediyoruz.
Koşulsuz iade
Satın almış olduğunuz ürünlerimizi 14 gün koşulsuz iade edebilirsiniz.
Ürün desteği
Aldığın ürünler ile ilgili bize kolayca ulaşabilir ve merak ettiklerinizi uzman ekibimize sorabilirsiniz.