KOMBİNASYONLAR
KAMPANYALAR
Bitkisel Protein Tozu Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Bitkisel Protein Tozu Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Spor yapan veya vücut direncini arttırmak için destekleyici bir ürün arayan kişiler protein tozu ürünlerini tercih edebilir. Ancak birden fazla protein çeşidi vardır ve hangisinin kullanılması gerektiğini ilk kez protein tozu alacak birisi kestiremeyebilir. Bitkisel protein tozu da hangi amaca uygun olduğu ve diğerlerinden farkı merak edilen protein tozları arasındadır. Bilindiği gibi en çok kullanılan protein tozu, whey proteindir. Peynir altı suyundan yapılan ve çabuk sindirilen özelliğiyle ön plana çıkan bir protein çeşididir. Bitkisel protein tozunun gösterdiği özellikler de, hemen hemen whey ile aynıdır.
 
Neden bitkisel protein tozu kullanılır?
Bitkisel protein denildiği zaman akla soyadan imal edilen protein gelir. Soya, kaliteli aminoasit zincirine sahip protein çeşidine sahiptir. Üstelik içeriğindeki B grubu vitaminler ve C vitamini gibi değerlerle gayet sağlıklı bir gıda çeşididir. Ayrıca, kalsiyum gibi yine kemik yapısını güçlendiren ve kas oluşumunu destekleyici minerallere de sahip bir besindir. Bu besinden elde edilen protein tozuna, bitkisel protein denir.
 
Ağır spor yapan kişiler tarafından tercih edilmeyen bitkisel protein tozu, vegan beslenen ve spor yapan kişilerin tercih ettiği bir üründür. Kas yapımını destekler, vücut direncini artırır, bağışıklık sistemini güçlendirir, vücudun ihtiyacı olan proteinin karşılanmasına destek olur. Et yemeyen, vejetaryen olan, yumurta proteinine karşı alerjisi bulunan, yağsız ve az miktarda karbonhidrat içeren değerleriyle ön plana çıkan bitkisel protein tozu tüketebilir.
 
Bitkisel protein tozu nasıl kullanılır?
 Öncelikle şunun bilinmesi lazımdır. Hiçbir protein tozu bir öğünün yerini tutamaz. Bu nedenle, bitkisel protein tozunu öğün yerine geçirmek asla doğru değildir. Gereken doz ve miktarda tüketilmesi fayda sağlayan protein tozlarının gün içerisinde çok aşırı tüketimi sağlığı bozabilir. Bu nedenle, kullanımına dair talimatlara uyulması lazımdır. Spordan önce ve sonra tüketilebilecek olan bitkisel protein tozu, böylece spor esnasındaki gerçekleşecek kas yıkımını engeller. Spordan sonra da alınarak, kas yapımı ve onarımı için gereken protein desteğini sağlar.
 
Spor yapmayan kişiler tarafından da kullanılabilen protein tozunun güne zinde başlamak ve vücudun ihtiyacı olan protein ihtiyacını desteklemek adına tüketilebilir. Sabah kahvaltısında veya ara bir öğün olarak kullanılabilen bitkisel protein tozu, su veya süt ile karıştırılarak tüketime hazır hale getirilebilir.
Sporland .com.tr
%100 güvenilir
Etiket bilgilerinin %100 doğru olduğunu
taahhüt ederiz.
En yüksek kalite
Ham maddelerimizi Avrupa’daki en büyük sporcu besinleri üreticilerinden temin ediyoruz.
Koşulsuz iade
Satın almış olduğunuz ürünlerimizi 14 gün koşulsuz iade edebilirsiniz.
Ürün desteği
Aldığın ürünler ile ilgili bize kolayca ulaşabilir ve merak ettiklerinizi uzman ekibimize sorabilirsiniz.